Jak zaregistrovat Mac do veřejného BETA testování softwaru.

Home / Blog / Jak zaregistrovat Mac do veřejného BETA testování softwaru.

Jak zaregistrovat Mac do veřejného BETA testování softwaru.

V případě, že se chcete stát veřejným testerem softwaru společnosti Apple, je třeba zapojit se do oficiálního programu. Pokud nevíte, jak se taková registrace produktu nastavuje, přinášíme vám stručný návod, podle kterého budete mít možnost testovat nejnovější sestavení operačních systémů OS X na počítačích Mac. Dříve bylo možné tento druh softwaru využívat pouze tehdy, pokud jste patřili do skupiny vývojářů. Tato služba však byla zpoplatněná a společnost Apple se rozhodla, že nabídne beta verze veřejnosti. Pojďme se na to podívat!

Snímek obrazovky 2016-02-02 v 13.27.15

1.KROK – ZÁLOHOVÁNÍ POČÍTAČE MAC

Jako první je důležité připomenout, že se jedná o testovací sestavení, tudíž nemusí všechno běžet podle plánu a nemusí to tak být vždy 100% funkční. Právě z toho důvodu je doporučené provést kompletní zálohování Macu, ať už prostřednictvím Time Machine, nebo ručně.

2. KROK – REGISTRACE DO PROGRAMU BETA

Následně je třeba zaregistrovat se do programu pro beta testování. Nejedná se o nějak náročnou operaci, stačí otevřít stránku beta.apple.com na které se  zaregistrujete (přihlásíte) pomocí svého Apple ID účtu.

3. KROK – STAŽENÍ PŘÍSTUPOVÉHO NÁSTROJE

Pokud je váš Mac zálohovaný a jste již přihlášeni do programu, na této stránce kliknete na tlačítko: Download the OS X El Capitan Public Beta Access Utility. Následně se vám stáhne potřebný soubor, který si poté otevřete.

4. KROK – INSTALACE POTŘEBNÝCH NÁSTROJŮ

Pokud máte soubor již stažený, je potřeba tento nástroj samozřejmě nainstalovat. Jednoduše budete postupovat podle instrukcí v nástroji a vyčkáte na dokončení instalace.

5. KROK – OTEVŘENÍ OBCHODU MAC APP STORE & NÁSLEDNÁ INSTALACE

Jakmile máte nástroj nainstalovaný, otevřete si obchod Mac App Store, kliknete vpravo nahoře na Aktualizace a zde se vám objeví nová aktualizace veřejné beta verze OS X. Stačí jen kliknout na aktualizovat a vyčkat do doby, než bude vše hotové. Aktualizace se v App Store zobrazí úplně stejně, jako jakákoli jiná aktualizace softwaru.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY? Máte další dotazy týkající se Apple Beta softwarového programu? Přečtěte si nejčastější dotazy.


Jan Zdích
Jan Zdích
Jsem 20-letý student vysoké školy, vášnivý nadšenec pro Apple produkty, ale také zakladatel internetového magazínu FanApple.cz
Recent Posts

Start typing and press Enter to search

cyclesLG_Ret_Mid2014