Zrychlení deset let starého iMacu G5 výměnou disku za SSD

Home / Blog / Zrychlení deset let starého iMacu G5 výměnou disku za SSD

Zrychlení deset let starého iMacu G5 výměnou disku za SSD

Asi jste už někdy viděli video, kde deset starý Mac (nebo ještě starší) startuje rychleji než současný počítač PC s operačním systémem Win.

Nedávno do našeho servisu zavítal dvaceti palcový iMac G5 z roku 2005, poslední svojí řady s procesorem PowerPC. iMac nestartoval z důvodu poškozeného pevného disku. Po konzultaci se zákazníkem jsme se rozhodli, že iMac vybavíme rychlým SSD diskem, vzhledem ke stáří Macu jsme však instalovali použitý disk od společnosti OWC.

Pamětníci si určitě vzpomínají, že poslední verzi systému, kterou bylo možné na tyto modely instalovat, byl operační systém Mac OS X 10.5.8, neboli Mac OS X Leopard. Po instalaci systému a jeho aktualizaci jsme měřili čas startu tohoto iMacu – iMac naskočil a byl připravený k práci za necelých 20s. To je na deset let starý stroj úctyhodná doba.

Pokud tedy Váš iMac startuje pomalu, pokud se aplikace otevírají pomalu, je na čase začít uvažovat o výměně disku – buď o výměně za „klasický“ rotační disk, popř. o výměně za rychlý SSD disk.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poskytneme konzultaci a nacenění zdarma.

V galerii najdete pár fotogorafií z výměny disku za SSD.

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

Prepastovani_macbook_4Roh, který to nejvíce schytal