MacBook Pro s prasklým sklem displeje – akce noční výměna

Home / Blog / MacBook Pro s prasklým sklem displeje – akce noční výměna

MacBook Pro s prasklým sklem displeje – akce noční výměna

Včera k nám přinesla jedna naše klientka svůj MacBook Pro 13″ s prasklým displejem. Její dvouroční dcera si hrála a displej rozbila. Poprosila nás, zda bychom byli schopní vyměnit sklo displeje co nejrychleji z důvodu odjezdu na dovolenou. Domluvili jsme se, že sklo displeje vyměníme do druhého dne. Tak začala akce noční výměna, ze které Vám přinášíme krátkou fotoreportáž.

 

MacBook_praskle_sklo_1

Sklo modelových řad MacBook Pro od roku 2008 do roku 2012 je pružné, tenké, ale velmi těžko vyměnitelné z důvodu silného adheziva, které zamezuje tomu, aby se samovolně odlepilo.

Autorizované servisy Apple výměnu samotného skla neprovádějí – vždy Vám nabídnou drahou variantu výměny celého displeje – většinou za více než 12 000 Kč bez DPH. Je proto vždy levnější, pokud není poškozený také LCD displej, zvolit variantu výměny samotného skla. Ta vychází přibližně na 3000-4000 Kč bez DPH podle náročnosti výměny a podle velikosti displeje.

MacBook_praskle_sklo_2

 

K odstranění prasklého skla jsou potřeba následující nástroje: horkovzušná pistole, nůž, ostré plastové nástroje na otevírání Apple zařízení, popř. tenké trsátko. Cílem je oddělit prasklé sklo od rámu displeje. Není to vždy snadné, protože roztříštěné sklo se musí oddělovat velmi opatrně a po malých kouscích.

Jak probíhá oprava?

Adhezivum, kterým je sklo přilepeno, se lépe odlepuje po zahřátí.  Sklo se tedy v místě přilepení zahřívá. Je třeba dát pozor, aby teplo nepoškodilo LCD displej. Prasklé sklo se musí mechanicky oddělit. Opatrnosti není nikdy dost, zejména v tomto případě – při nešetrném mechanickém oddělování může dojít k poškození jak LCD displeje, tak kabelů, které vedou k webkameře a čidlům umístěným v horní části rámu displeje.

Jakmile se sklo podaří odlepit od rámu po celém obvodu, nastává fáze čištění – velmi pečlivě se odstraňují zbytky malých kousků skla a adheziva.

Po důkladném očištění se může nalepit sklo nové.

MacBook_praskle_sklo_6Při lepení nového skla se musí dát pozor na malý hliníkový rámeček, který udržuje správnou pozici webkamery. Na fotografii výše je znázorněna zkouška správné velikosti skla.

Pokud sklo sedí, jak má, provede se jeho nalepení v co nejméně prašném prostředí. Vše se očistí od mikroskopických částeček prachu. Poté se buď nalepí nové adhezivní pásky, nebo se nanese speciální lepidlo.

Zbývá už jen přiložit nové sklo, přitlačit a nechat lepidlo zaschnout v pozici, kdy MacBook leží na displeji.

MacBook_praskle_sklo_7

 

PS: Toto není návod na výměnu skla svépomocí. V případě zájmu se na nás obraťte, rádi Vám prasklé sklo vyměníme.

Uvedená činnost je nebezpečná, pokud není člověk dostatečně opatrný, může se snadno pořezat. Pokud neví, v jakých místech vedou kabely, může si svůj Mac ještě více poškodit.

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

key_app_icons___os_x_by_noshery-d8t15hqsafari-OS-x-yosemite-icon-preview